Znanje, kako narediti iglu je kot znanje plavanja, lahko ti reši življenje ali pa ti služi zgolj kot zabava. Vsekakor pa pri gradnji igluja lahko uživa cela družina. “Ta stari” se zmigamo bolj pri gradnji, otroci pa najbolj uživajo malce kasneje, ko je iglu končan.

Vsekakor pa je gradnja igluja doživetje, ki ga tvoj otrok ne bo nikoli pozabil. Dokaz za to trditev je dejstvo, da te bo vsako leto, ko bo zapadel prvi sneg, spomnil, da je treba zgraditi iglu, poleg obveznih snežakov in krilatih samorogov iz snega. Na ta način se na igriv način prenaša dragoceno znanje iz roda v rod, kako se sploh naredi iglu. Dragoceno pa je zaradi tega, ker se lahko v zimski pokrajini na sprehodu hitro izgubimo in je, če je to seveda potrebno, noč lažje preživeti v igluju, kot na prostem, kjer te po možnosti prepiha leden veter in te snežinke še dodatno namočijo.

Iglu lahko zgradiš v eni uri. Kako?

1. korak

Z lopato za kidanje snega napravi velik kup snega. Pomembno je, da je sneg bolj moker, ker je igluje možno graditi samo s takšnim snegom. Če imaš otroke, jih seveda vključi v gradnjo igluja. Uživali bodo v gradnji in še nekaj pametnega se bodo naučili.

2. korak

Vhod v iglu lahko oblikuješ z lopato.

001

3. korak

Ko delaš luknjo za vhod v iglu in “dnevno sobo” igluja, se nabere kar nekaj “odpadnega snega”. Sproti ga uporabi za gradnjo sten in nadstreška pri vhodu.

002

4. korak

Z lopato z občutkom potolči po igluju, da na ta način narediš trdnejše stene.

003

5. korak 

Uživaj! 🙂

004

***

Odpiram vrata vsem tistim, ki bi se radi učili novih gibalnih veščin (borilne veščine, naravna gibanja, osnove gimnastike, dihalne vaje, kopanje v ledeni vodi, meditacija v gibanju…). Interesenti, ki bi bili radi lepi samo poleti, me ne zanimajo. Na individualnih urah poučujem namreč samo ljudi, ki jih zanima širjenje gibalnih horizontov in razvijanje gibalnih sposobnosti preko osvajanja novih gibalnih znanj. Moje delo poteka na dolgi rok, ker ne verjamem v instant rešitve in ker s poučevanjem spreminjam življenjski slog posameznika. Več informacij dobite, če mi pišete semkaj: roartdoo@gmail.com

Lep pozdrav,

Robert Lisac

Vesel bom, če všečkate: facebook O TELESU in če menite, da so zgornje vrstice zanimive še za vaš krog znancev in prijateljev, bom počaščen, če jih delite z njimi preko facebooka.

Podobni članki:

Če so ti všeč članki v zgornjem stilu, kjer se gibanje telesa povezuje s koristno dejavnostjo, se lahko desno zgoraj prijaviš na brezplačne e-novice. Ob prijavi dobiš brezplačno kodo, s katero si lahko snameš brezplačno e-knjigo SAMOOBRAMBA ZA ŽENSKE.

Pin It on Pinterest

Share This